gdzie

Galeria Sztuka Wyboru znajduje się w Gdańsku, w Garnizonie Kultury - nowym kulturalnym centrum dzielnicy Wrzeszcz i jest częścią wielowymiarowego konceptu o nazwie Sztuka Wyboru. 

Galeria prezentuje młodą współczesną sztukę - od malarstwa i grafiki poprzez ilustrację, plakat, rzeźbę i fotografię, kończąc na polskim wzornictwie i projektach architektonicznych. 

co

jak

Sztuka Wyboru to galeria komercyjna, chociaż można tu też trafić na wystawy pokonkursowe i ściśle muzealne. Program wystaw jest niezwykle bogaty i każdego miesiąca odbywają się zazwyczaj trzy różne wernisaże w galerii głównej na parterze obok kawiarni oraz w przestrzeni na 1. piętrze. Sztuka Wyboru stale współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku i w Warszawie.

Założycielką i kuratorką galerii jest Magdalena Kalisz - współtwórczyni Sztuki Wyboru, współautorka subiektywnych przewodników "Ogarnij Miasto", organizatorka wydarzeń kulturalnych. Z wykształcenia prawniczka, kulturoznawczyni i amerykanistka. Osiem lat spędziła poza Polską, podróżując i pracując głównie w branży turystycznej. Przemierzyła pięć kontynentów i zwiedziła ponad 60 krajów. Od czterech lat znowu mieszka w Polsce i współtworzy serię alternatywnych i subiektywnych przewodników  „Ogarnij Miasto” ( www.ogarnijmiasto.pl ). Pilnie śledzi polskie miasta, odkrywa w nich nowe zjawiska i trendy, fotografuje je i  opisuje w „Ogarnij Miasto”. Współpracowała z F5, Twoim Stylem, Futu Paper, Natemat.pl, Podróże.pl i Fathers.pl pisząc o polskich miastach. Kuratorka wystaw „Ogarnij Miasto” podczas Wawa Design Festiwal 2013 i 2014 oraz Gdynia Design Days 2014. Od blisko dwóch lat mieszka w Gdańsku i na terenie Garnizonu Kultury współtworzy nowe kreatywne miejsce - Sztukę Wyboru ( www.sztukawyboru.eu), która jest połączeniem kawiarni, księgarni, galerii sztuki i sklepu z polskim wzornictwem. Kreuje wydarzenia promujące kulturę, sztukę, literaturę i dizajn. Prowadzi spotkania autorskie, organizuje wystawy, targi i warsztaty.

kto

“The purpose of art is washing the dust of daily life off our souls.” 

Pablo Picasso 

© 2017 by Sztuka Wyboru. Created by Marcin Szopowski 

Słowackiego 19, Garnizon Kultury, 80-450 Gdańsk

  • Facebook Clean
  • Instagram - Szary Koło