Patrycja Podkościelny

Rocznik 88. ilustratorka i graficzka związana z Gdynią.

Ukończyła wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się m.in.: ilustracją, grafiką wydawniczą, komunikacją wizualną oraz projektowaniem znaku. Razem z Patrykiem Hardziejem współtworzy studio Negation oraz projekt edukacyjno-researcherski Oldschool Logo, którego celem jest katalogowanie oraz opisywanie starych znaków graficznych w tym szczególnie znaków zaprojektowanych w Polsce w okresie PRL’u. Od 2014 roku prowadzi zajęcia z typografii oraz kompozycji w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Współpracowała z wieloma zagranicznymi klientami, m.in: ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Francji, Singapuru. 

Jej ilustracje publikowane są w prasie codziennej: Newsweek, Znak, 2+3D i F5. Jej praca dyplomowa "Demony Słowian" była wyróżniona w Międzynarodowym Przeglądzie Projektów Dyplomowych Graduation Projects 2014 i opublikowana na łamach 2+3D.

Patrycja zilustrowała też subiektywny przewodnik miejski Ogarnij Miasto Trójmiasto oraz wspólnie z Patrykiem Hardziejem stworzyła logotyp i identyfikację graficzną dla Sztuki Wyboru."

© 2017 by Sztuka Wyboru. Created by Marcin Szopowski 

Słowackiego 19, Garnizon Kultury, 80-450 Gdańsk

  • Facebook Clean
  • Instagram - Szary Koło